Místo konání

Sjezd ČSKB se odehraje v nových prostorách Fakulty humanitních studií v budově UTB U18 na ulici Štefánikova. Budova je umístěna v centru města v těsné blízkosti Baťova mrakodrapu, hotelu Moskva, Velkého kina či obchodního domu. Nejbližší zastávkou MDH je Školní, kde jezdí páteřní linky do všech částí města.

Přesná adresa

Fakulta humanitních studií
Štefánikova 5670
Zlín 760 01

GPS 49.223173, 17.666497

Budova-(1)
SKV_2581
SKV_2574
SKV_2543
sjezd-mistokonani

Program bude probíhat v následujících prostorách

  • aula 106/U18 (žlutá) – SÁL A
  • posluchárna 1 – posluchárna 108 – SÁL B
  • výstava – foyer 1. patro
  • registrace – místnost 119

K dispozici bude také šatna ve foyer.

Dopravní dostupnost do Zlína

Autem po dálnici D1 a následně po D55 až na její konec. Do centra Zlína pořád rovně po tř. T. Bati a následně ulici Štefánikova až ke Kongresovému centru, pak do podzemních garáží KC zabočit z hlavní cesty doprava.

Parkování – placené podzemní parkování je k dispozici v kongresovém centru v těsné blízkosti místa konání. Vjezd na podzemní parkoviště je z ulice Štefánikova.

Vlakem do stanice Otrokovice, kde je následně možné využít osobního vlaku do stanice Zlín-Střed nebo lze z vlakového nádraží v Otrokovicích využít linky MHD, trolejbus č. 2 a 6 do zastávky Náměstí Práce.

Autobusem do stanice Zlín.

Město Zlín

První písemná zmínka o Zlíně se datuje zpět až do roku 1322, kdy byl řemeslnicko-cechovním centrem pro okolní valašská osídlení. Změnu přinesla až průmyslová revoluce, kdy byla v roce 1894 založena obuvnická firma rodiny Baťových. Tomáš Baťa zároveň v roli starosty města přinesl Zlínu dynamický rozvoj v oblastech průmyslu i architektury a z malého městečka se v meziválečném období stalo moderní a dynamické město.

Mezi tým renomovaných architektů, kteří se zasloužili o podobu moderního Zlína patří například J. Kotěra, F. L. Gahura, V. Karfík nebo M. Lorenc. Dodnes Zlínu dominuje tzv. Baťův mrakodrap s kanceláří v pojízdném výtahu a typické jsou také čtvrti baťovských domků, které byly vystavěny pro rodiny dělníků v obuvnické firmě.

Dnes je Zlín krajským městem pro region jiho-východní Moravy a čítá cca 75 tis. obyvatel. Mezi nejzajímavější kulturní akce pořádané ve Zlíně patří např. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, Barum Czech rally, mezinárodní divadelní festival Setkání (Stretnutie) a další.

Město Zlín je také sídelním městem Univerzity T. Bati.

Univerzita T. Bati

Univerzita Tomáše Bati je otevřenou a flexibilní vysokou školou, rozvíjenou na základě pětice ústředních hodnot: podnikavosti, otevřenosti, užitečnosti, tvořivosti a odpovědnosti. I díky tomu patří k prvním vysokým školám v Česku, které získaly prestižní institucionální akreditace.

Na šesti fakultách UTB studuje přes 9000 posluchačů. Mezinárodní prostředí pomáhají vytvářet zahraniční studenti, jichž je na UTB 10 % a pocházejí z celého světa. Čeští posluchači pak jsou vedeni k výuce angličtiny a dalších cizích jazyků. Maximálně jsou podporovány všechny formy mezinárodní spolupráce a snažíme se, aby každý student, který projeví zájem, mohl alespoň část studia absolvovat v zahraničí.

Ve výzkumu má UTB významné výsledky zejména v oblasti polymerního inženýrství, aplikované informatiky nebo kreativních oborů, zejména marketingu. Špičková výzkumná pracoviště slouží zároveň jako ideální prostředí pro výuku studentů i pro spolupráci s firmami a institucemi.

(převzato z https://www.utb.cz/univerzita/o-univerzite/zakladni-informace/)